ZABIEGI PIELĘGNICĄ

To nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenie wytwarzające ultradźwięki z wiązką podczerwieni do wprowadzania kosmetyków w głębokie partie włosa.
Z jego pomocą można przeprowadzać każdą kuracje regenerującą włosy, szczególne zalecane po dekoloryzacji oraz do wprowadzania produktów zawierających hydrolizowaną keratynę.
Można stosować to urządzenie w procesie koloryzacji w celu zintensyfikowania i poprawy trwałości koloru. Urządzenie to nie wytwarza temperatury, a więc nie prostuje włosów.

Najczęściej składniki odżywcze oraz pigmenty nie są całkowicie wchłaniane przez włosy, dzieje się tak ponieważ łuska włosa stanowi barierę ochronną, która nie pozwala przeniknąć cennym preparatom zawartym w kosmetykach – w głębokie partie włosów.
Z drugiej strony jeżeli łuska włosa nie jest po zabiegu odpowiednio zamknięta – następuje szybki proces wypłukania pigmentu czy substancji odżywczych. W ten sposób włosy pozbawione są jedwabistego blasku i wygładzonej struktury.Dzięki temu urządzeniu poziom absorpcji wymienionych składników wzrasta o 40-60%. Dzieje się tak gdyż ultradźwięki rozbijają strukturę płynną kosmetyku na mikro cząsteczki, które poprzez swój rozmiar wnikają łatwiej, głębiej i w większej ilości we włosy.Innowacyjne urządzenie jakim jest pielęgnica nie nagrzewa się, pracuje w temp. pokojowej gdyż wysoka temp. jest szkodliwa i wpływa negatywnie na kondycję włosów.
Łuska włosa pod wpływem ciepła rozszerza się, co powoduje utratę wody z włosa oraz rozpad protein.

Jak działają ultradźwięki:

Cząsteczki wody występują w 3 stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym.
Wibracje fal doprowadzają wodę bezpośrednio do stanu gazowego zmieniając strukturę cząsteczek bez podwyższenia temperatury. Dzieje się to w temperaturze pokojowej. Sama pielęgnica nie nagrzewa się ponieważ płytki nie posiadają grzałek. Dzięki działaniu dynamicznych wibracji magnetycznych o częstotliwości 36000 wibracji na sekundę, ultramikro cząsteczki wody, białek oraz substancji odżywczych wnikają bezpośrednio do wnętrza kory włosa – do głębokich partii. Ultradźwięki praktycznie „wbijają” substancje odżywcze zawarte w kosmetykach w najgłębsze partie włosa. Dzięki temu poziom absorpcji składników odżywczych wzrasta nawet od 40 do 60%.

Jak działa podczerwień

Dzięki działaniu światła podczerwonego o częstotliwości 68000 Hz oraz długości 680 nm ciepło nie jest emitowane. Podczas stosowania podczerwieni we włosach produkowane są nowe połączenia aminokwasów i luki pomiędzy łuskami zostają zmniejszone. Dlatego tak wazne jest by został zastosowany produkt z odpowiednią zawartością keratyny. Przywraca to elastyczność włóknom włosa, a jego łuska zostaje ostatecznie domknięta. Włosy stają się wyraźnie zdrowsze i odzyskują swój dawny blask. Promieniowanie podczerwone regeneruje zniszczone tkanki włosów i stymuluje cyrkulację krwi w skórze głowy.

Czego należy się spodziewać ??

Czas efektu kuracji powinien utrzymać się około 2 miesiące. Proteiny zawarte we włosach zostaną uzupełnione, a elastyczność włosów wzmocniona. Zaleca się stosowanie pielęgnicy wraz z profesjonalnymi kosmetykami pomiędzy zabiegami keratynowego odżywiania i prostowania włosów, gdyż wydłuża to efekt prostowania włosów. A dodatkowo włosy są znacznie bardziej odżywione, mniej łamliwe i wypadające. Jeżeli którejś z Was zależy na pięknych i zdrowych włosach kuracja z udziałem pielęgnicy jest obowiązkowa.

Okres bezpośrednio przed samym latem warty jest rozważenie do zastosowania kuracji odżywienia włosa, gdyż słońce i jego szkodliwe promienie UV oraz woda w morzu lub w basenie ma bardzo niekorzystne skutki dla kondycji i piękna naszych włosów. Po okresie wakacyjnym, kiedy chcemy zregenerować swoje włosy również powinnyśmy po raz kolejny zastosować kurację by nasze włosy wróciły do dawnego zdrowego i pięknego stanu.